sobota, 13 września 2014

Las

Najzwyklejszy wypad na grzyby okazał się pięciogodzinnym spacerem po lesie. Teoretycznie powinniśmy być sfrustrowani, bo grzybów jak na lekarstwo, albo i mniej, a jednak nie czuliśmy niezadowolenia...  Było dziwnie, tajemniczo, magicznie...  krajobraz jak z baśniowego filmu. O godzinie siódmej rano, przy temperaturze trzynastu stopni otaczała nas zewsząd mgła. Z drzew kapały kople rosy, totalna cisza i my...
Cóż robić gdy jest świeżo po pełni i grzyby nie miały w planach trafić do naszego koszyka. Uzbrojona w wiklinowy kosz, mały nożyk i telefon, nastawiona na grzybobranie ... zaczęłam robić zdjęcia. Choć kompletnie nie znam się na fotografii, a telefon jak sama nazwa wskazuje służy do telefonowania, cykałam fotki (właśnie telefonem) by choć na jednym zdjęciu utrwalić ten magiczny sobotni poranek. Wiele razy jeździłam na grzyby, ale takiego lasu, w tej odsłonie  jak dziś jeszcze nigdy nie widziałam. Wróciłam szczęśliwa, zmęczona z pajęczynami i rosą we włosach :)


(kliknij w zdjęcie)

Pozdrawiam

Jola
4 komentarze:

 1. Piękne zdjęcia .Dzisiaj rano u mnie las też tak wyglądał i grzybków jak na lekarstwo.Okoliczni mieszkańcy zbierają wiadrami a ja mieszkam w lesie i nic.Pozdraweiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny jest las we mgle. Sprawia wrażenie tajemniczego i niebezpiecznego, ale to ta mgła, pajęczyny, zachmurzone niebo są temu winne. Pięknie, nawet telefonem można zrobić sztukę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowity klimat - śliczne zdjęcia. Na warmii też mało grzybków ;(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale bajeczne zdjęcia i w życiu bym nie powiedział, że zrobione telefonem :)

  OdpowiedzUsuń